Meble modułowe

W dzisiejszych czasach wszyscy producenci mebli stawiają na funkcjonalność, wygodę i estetykę. Mając duży dom lub mieszkanie o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych, nie jest trudno zadbać o zagospodarowanie mebli. Inaczej natomiast jest z mieszkaniami bądź domami stworzonymi z prefabrykatów, które mają ograniczony metraż. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie mebli systemowych.

Czym są meble systemowe?

Meble systemowe to nic innego jak meble, które łatwo można rozszerzyć za pomocą dodatkowych elementów z serii. Przykładowo mając szafkę RTV, możesz zrobić z niej większą komodę, zaopatrując się w dodatkowy element danej serii. Dokupując kilka elementów, przekształcisz fotel, bądź siedzisko w pełnowymiarową sofę dla trzech osób. Możliwości jest wiele.


Zalety mebli modułowych

Zaletą mebli modułowych jest przede wszystkim ich cena. W sklepach meblowych możemy zakupić szafkę bądź komodę w naprawdę atrakcyjnej cenie. Należy także pamiętać o tym, że zaopatrując się w meble systemowe, ograniczamy zużycie cennego miejsca w mieszkaniu oraz zyskujemy przestrzeń do przechowywania rzeczy. Jeśli czujemy, że nie potrzebujemy komody, w prosty sposób możemy przekształcić ją w półkę, szafkę RTV lub całkowicie ją złożyć. Warto także pamiętać o łatwości przemeblowania pokoju. Posiadając taki system, bardzo łatwo jest je rozmontować i przestawić według potrzeb użytkownika.

Wady

Poważną wadą jest dostępność takich mebli po kilku latach. Załóżmy, że wyposażyliśmy się w takie meble kilka lat temu. Chcemy dokupić element w celu rozbudowy. Może okazać się, że seria, w którą zaopatrzyliśmy się, jest już niedostępna. Jest to realny problem, który musimy mieć na uwadze. Trendy w architekturze wnętrz i wzornictwie nieustannie się zmieniają, więc takie zdarzenia są nieuniknione.

Trzeba też wspomnieć o kolejnej wadzie takich rozwiązań. Meble modułowe nie są robione na wymiar. Nie będą idealnie dopasowane do naszego mieszkania. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy pogodzić się z faktem, że między meblami, czy zabudowami meblowymi będą szpary, czy przestrzenie.

Czy meble systemowe są dla Ciebie?

Jeśli posiadacie małe mieszkanie i zależy Wam na wygodzie i miejscu, gdzie możecie znaleźć przestrzeń na ubrania, książki i sprzęty  — śmiało możemy wam polecić meble modułowe. To świetne rozwiązanie i będziecie zadowoleni.

Jeśli natomiast jesteście estetami i zależy Wam na wnętrzu szytym na miarę — zapraszamy do kontaktu. Z radością doradzimy Wam oraz wykonamy dla Was wnętrza, które będą w stu procentach dopasowane do Ciebie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*